УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Стенд "Учнівське самоврядування" на якому висвітлена вся інформація


ЛІДЕР ШКОЛИ 
Закінчився перший тур районного конкурсу "Лідер року - 2015". Переможницею стала учениця 11А класу Ільницька Катерина, яка буде представляти школу в другому турі цього конкурсу серед шкіл району.Звіт про роботу учнівської ради за І семестр 2014/15 н.р.
Учнівська рада Сокальської спеціалізованої школи І-ІІІст. №3 свою роботу спланувала відповідно до реалізації Виховної Програми школи на 2011-2015 н.р., річного плану роботи школи, плану роботи педагога-організатора.
Усі заходи, що увійшли у план роботи, були оголошені заздалегідь на планових засіданнях учнівської ради та висвітлені на стенді «Учнівська рада».
Засідання учнівської ради відбуваються  два рази на місяць. Засідання старостату - щомісяця.
У вересні місяці сплановано план роботи на І семестр. Доповнення до плану роботи учнівської ради відбулися під час круглого столу дирекції з учнівськими лідерами. Також план доповнювався впродовж семестру заходами, що подавалися районним відділом освіти відповідно  наказами по школі.
Вся робота учнівського самоврядування базувалася на діяльності учнівської ради, старостату школи та діяльності дитячої організації «Бджілка».
В учнівській раді сформовано шість центрів діяльності: « Опікун», «Дозвілля», «Молода Просвіта», «Спорт», «ЗМІ», «Господар».
У І семестрі слід відзначити роботу центрів «Дозвілля», «Молода Просвіта», «ЗМІ».  Центр «ЗМІ» (голова Петринка Ярина, учениця 11А класу) працював дуже плідно. Цікавими і змістовними були щомісячні видання газети «Step up», радіопрограми та тематичні радіо лінійки. Центр «Молода Просвіта»  (голова Олесько Надія, учениця 9А класу) під свій контроль взяла рейтинг громадської активності класів. Він постійно доповнюється підсумками акцій, конкурсів, рейдів учнівської ради. Члени центру є знаючими екскурсоводами у Музеї історії школи, доповідачами на робочих лінійках, активними учасниками районного парламенту м. Сокаля.
Активним у І семестрі був і центр «Дозвілля» ( голова Ільницька Катерина, учениця 11А класу).
У школі завдяки діяльності та організаційній роботі центру було проведено ряд святкових заходів таких, як День Вчителя та Андріївські вечорниці.
Більше активності у ІІ семестрі  потрібно центрам « Опікун», «Спорт», «Господар».
Роботу учнівської ради у І семестрі слід визнати доброю, адже діти самі були ініціаторами проведення ряду благочинних акцій : «Свято без квітів» «Допоможи ближньому», «І ти можеш стати Миколаєм», «Подарунки для воїнів», «Молодь проти СНІДу», «Засвіти свічку», «Незабудки пам’яті», проводили планові рейди учнівської ради «Змінне взуття», «Класний куточок», «Прибери свій клас», «Озеленення класу» тощо.

Члени центру «Опікун» є  активними помічниками у своїх роях, де закріплені як опікуни. Учні 5-8 класів (опікуни) вивчали з своїми підопічними правила та закони бджоленят, готувалися разом з учнями початкових класів до занять в дитячій організації, виступали на робочих лінійках.

Учнівська Рада

      Виконавчим органом учнівського самоврядування Сокальської  СШ І-ІІІ ст. №3  є Учнівська рада, склад якої обирається з числа учнів 7-11 класів, які встигають у навчанні, активні, дисципліновані, шанують школу, місто, свій рідний край.Учнівська рада покликана залучати учнів до управління школою, виховати у них почуття господаря, відповідальності за авторитет школи. На базі Учнівської Ради працюють 6 центрів: «Господар», «Спорт», «Дозвілля», «Молода Просвіта», «Опікун».,,ЗМІ”.Члени центру «Опікун» є ініціаторами  діяльності дитячої організації для наймолодших інтелектуалів «Бджілка».З 2009 по 2011 н.р. Учнівська Рада реалізовувала довготривалий проект «Цінуй своє, рідне». В рамках проекту було проведено ряд традиційних заходів: День народження школи, конкурс «Ми - україночки», «Козацькі забави», Андріївські вечорниці. Оскільки в 2011 році школа відзначала 100-річчя від дня народження В.М.Дишканта  учні могли відвідати екскурсії до шкільного музею   Історії школи. У 2012/13 н.р. Учнівська рада школи посіла ІІ місце  серед шкіл району у конкурсі- презентації  соціальних проектів учнівського самоврядування.Проект мав назву,, Крок до мрії”.Мета проекту- залучення дітей пільгових категорій до роботи  у пріоритетному напрямку школи – журналістиці.Проект довготривалий, і буде реалізовуватися на протязі 2013/15н.р.Тож роботи, нових ідей чимало.Вперед, до праці!
«Погоджено»
Голова учнівської   ради
Сокальської спеціалізованої школи 
І-ІІІ ступенів № 3
Пащук Сніжана
«Затверджую»
Директор
Сокальської спеціалізованої школи 
І-ІІІ ступенів №3
Бобрецький М. З.


ПРАВИЛАповедінки для учнів 

Сокальської спеціалізованої школи

 І-ІІІ ступенів №3


«Схвалено»
Від 30.08.2010 року

Статус учасників навчально-виховного процесу, їх права і обов'язки визначаються Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положенням про загально - освітній навчальний заклад», Статутом школи та правилами внутрішнього розпорядку загальноосвітнього навчального закладу.

Учні загальноосвітнього навчального закладу мають право на:

-      Доступність повної загальної середньої освіти;
-      Повторну семестрову атестацію;
-      Безпечні і нешкідливі умови навчання;
-      Участь в різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, в роботі гуртків та факультативів за вибором;
-      Користування навчально-виробничою, матеріально-технічною, комп'ютерною та культурно-спортивною базою закладу;
-      Вільне вираження поглядів, переконань, пов'язаних з навчальною діяльністю.

Правила поведінки учнів у школі
1.  Загальні правила поведінки.
1.1.          Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий, у шкільній формі, має змінне взуття. При вході у школу дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг, міняє взуття і прямує до місця проведення уроку.
1.2.          Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети і інші одурманюючі засоби і отрути.
1.3.          Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
1.4.          Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.
1.5.          У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку від медичної сестри.
1.6.          Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
1.7.          Поза    школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не осоромити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
1.8.          Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
1.9.          Не дозволяється користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.
1.10.На першу вимогу вчителя слід пред'являти щоденник.
1.11.Щодня вести запис домашніх завдань у щоденнику.
1.12.Учень зобов’язаний дотримуватися вимог щодо ведення зошитів та учнівських щоденників.2.       Основні правила поведінки учнів в школі.
2.1.      Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.
2.2.       Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров'я оточуючих.
2.3.       Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників школи.
2.4.       Учні     повинні оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі, визначеному Державним стандартом загальної державної освіти.
2.5.       Дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм.
2.6.       Підвищувати           загальний культурний рівень.
2.7.       Дотримуватись вимог Статуту школи, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.

3.1.          Коли   вчитель входить у клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
3.2.          Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
3.3.          Якщо під час занять учневі необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
3.4.          Якщо  учень хоче поставити запитання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
3.5.          Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. Перед виходом вчителя з класу учні встають.

4.       Поведінка учнів до початку, на перервах, і після закінчення уроків.
4.1.          До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка, після першого дзвінка увійти до класу і підготуватися до уроку.
4.2.          Під час перерви учні зобов'язані навести чистоту та порядок на своєму робочому місці, вийти з класу, якщо попросить учитель.
4.3.          Виконувати розпорядження чергового вчителя, чергових учнів.
4.4.          Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
4.5.          На         перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового від дирекції та чергових учнів за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

5.     Поведінка учнів в їдальні.
5.1. Під час їжі в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
5.2. Учні повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.
5.3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
5.4. Розмовляти   під час їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
5.5. Учні прибирають стіл після вживання їжі.
5.6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
5.7. 3абороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

6.       Рекомендації щодо зовнішнього вигляду учнів.
6.1.          У школу учні повинні приходити в шкільній формі.
6.2.          Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
6.3.          Рекомендується     не використовувати косметику і не носити багато прикрас на заняття.
6.4.          Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
6.5.          Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
6.6.          На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

                               План роботи учнівської ради школи на  І семестр 2014-2015 н.р.

1
Розподіл обов’язків між членами учнівської ради.
Планування роботи центрів.
Круглий стіл дирекції та учнівського активу.
Організація роботи дитячої організації
,, Бджілка’’ у  2014-2015 н.р.
Рейди ,,Змінне взуття,  ,,Шкільна форма.
Організація конкурсу-огляду,, Квітковий вернісаж
Вересень
2
Конкурс стіннівок ,,Життя нашого класу’’.
 Підготовка до Дня народження  школи та святкування Дня вчителя.
Підготовка до Дня народження  школи та святкування Дня вчителя.
Конкурс вітальних листівок,, Тобі, учителю!.
Організація   Дня самоврядування.                                            
Творчі звіти класів,, Таланти твої, рідна школо!
Фестиваль,, Зірка + Зірка                                      
Вересень

3
Організація проведення шкільного та районного конкурсу   ,, Сурми звитяги’’
Тиждень повстанської слави.
Свято Покрови у початковій школі                 
Жовтень
4
Посвята у бджоленята учнів молодших класів 
Рейд,, Змінне взуття’’
Акція,, Макулатура’’.
Жовтень
5
Тиждень  української писемності.
Проведення конкурсу,, Ми – україночки’’.
Участь в акції ,,Дивись, читай, слухай українське
Рейди-огляди  ,, Змінне взуття,,, Класний куточок                                 
Листопад

6
Акція,,Запали свічку’’. 
Організація шкільної акції,, Незабудки памяті’’
Посвята у старшокласники.  КВК.
Листопад

7
Конкурс плакатів до Дня боротьби зі СНІДом
Проведення традиційного конкурсу,, Козацькі забави’’.Проведення конкурсу між 6 кл. ,, Ми – козачата’’.
Підготовка до тижня правового виховання.
Андріївські вечорниці. Шкільний та районний фестиваль,, Різдвяні канікули
Грудень

8
Проведення Миколаївської імпрези.
Акція,, Різдво у школі.’’.  
Конкурс,, Іде світом коляда
Організація новорічних свят у школі.
Звіт роботи учнівської ради за І семестр.

Грудень  План роботи учнівської ради школи на  ІІ семестр 2014-2015 н.р.

1
Планування  роботи учнівської ради на  ІІ семестр.
Планування роботи центрів.
Робота над класними портфоліо
Поновлення класних куточків.
Круглий стіл  класних керівників 9-11 кл. та старших чергових.
Тематична лінійка для 9-11 класів,, Пам’яті героїв Крут’’.
Січень
2
Виставка презентацій,, Моя школа – найкраща’’.
 Екскурсії в музей Історії школи.               
Вечір зустрічі з випускниками.
 Рейд,, Зовнішній вигляд  учня’’.
Робота над пошуковими завданнями в організації,, Бджілка’’
Лютий
3
Свято Стрітення у початковій школі.                                                        
 Організація Валентинівської пошти.
 Конкурс плакатів,, Рідну мову бережи!’’
Рейд,, Урок’’,   ,, Змінне взуття’’.
Свято для молодших класів,, Віночок для Лесі Українки’’.
Лютий
4
Шевченківські дні у школі.
Рейд,, Змінне взуття’’.                                          
Тиждень правового виховання.
Конкурс газет на правову тематику.
Виставка - презентація класних портфоліо.
Радіолінійка ,, Молодь і здоровий спосіб життя’’.                         
Бібліотечні уроки у школі.
Березень
5
Рейд - огляд по збереженню шкільних підручників.
Тиждень природничих дисциплін.
Тиждень  пам’яті В.М.Дишканта.
Підготовка до Великодня.                                                                     
Квітень

6
Тематичні хвилини,, Славні сини Сокальщини’’.
Тиждень світової літератури. Рейд- огляд ,, Шкільна форма’’.
Тиждень вишиванки.                                                       Конкурс вітальних газет,, Рідній матусі’’
Підготовка  святкового концерту до Дня Матері
Тиждень родини.
Травень

7
Свято Героїв. Звіти у класах, центрах учнівської ради про роботу за  навчальний рік. Вибори Учня року. Підсумки роботи учнівської ради
 Травень


Засідання  учнівського самоврядування:Учнівська рада

Голови центрів учнівської ради 2014/2015н.р.

№ п/п
Прізвище, ім’я члена учнівської ради
Клас
Функції, обов’язки в учнівській раді
1
Пащук Сніжана
10-А
Голова Учнівської ради
2
Ілечко василина
10-А
Заступник голови
3
Пасічник Надія
8-Б
секретар
4
Чабаренко Юлія
9-Б
Голова
ц. «Спорт»
5
Полянська Василина
11-А
Голова
ц. «Господар»
6
Євчун Юлія
10-А
Голова
ц. «Опікун»
7
Олесько Надія
9-А
Голова
ц. «Молода Просвіта»
8
Ільницька Катерина
11-А
Голова
ц. «Дозвілля»
9
Петринка Ярина
11-А
Голова ц. «ЗМІ»5 коментарів: